فایل رایگان پاورپوینت دستور موقت یا دادرسی فوری چیست؟

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان پاورپوینت دستور موقت یا دادرسی فوری چیست؟ :

دید کلی :
فایل رایگان پاورپوینت دستور موقت یا دادرسی فوری چیست؟ و چه ویژگی های دارد در 22 اسلاید برای شما عزیزان در نظر گرفته شده است.


توضیحات کامل :

فایل رایگان پاورپوینت دستور موقت یا دادرسی فوری چیست؟

 

مسائل حقوقی
 دستور موقت یا دادرسی فوری, از جمله اقدامات تأمینی است که نقش ویژه‌ای را پیش از طرح دعوا یا پس از طرح آن یا در جریان طرح دعوای اصلی خواهان, ایفا می‌کند. دستور موقت امکانی است که در بیشتر موارد, ذی‌نفع یا وکیل وی تمایل دارند آن را به کار گیرند و دادگاه قانونا زمانی می‌تواند دستور موقت صادر کند که رسیدگی به آن امر فوریت داشته باشد؛ به این شکل که هرگاه چندروز یا حتی چندساعت تأخیر در رسیدگی, سبب ورود خسارت به یکی از اصحاب دعوا شود, می‌توان آن را از موارد دادرسی فوری به شمار آورد.
فوریت, اسم مصدر فور و در لغت به معنای فوری و بدون مهلت بودن, آمده است. بنابراین, اموری که تعیین تکلیف آنها فوریت دارد, کارهایی است که باید بدون مهلت, تکلیف آنها مشخص شود. فوریتِ امری, موضوعی است که تشخیص آن به صلاحدید دادگاهی که به درخواست رسیدگی می‌کند, واگذار شده است. بنابراین, نمی‌توان برای فوریت موضوع, معیار دقیقی بیان نمود و در خصوص هر پرونده, شرایط ممکن است از پرونده‌های دیگر کاملا متفاوت باشد.


فایل رایگان پاورپوینت دستور موقت یا دادرسی فوری چیست؟
فهرست :

مسائل حقوقی
درخواست دستور موقت
ویژگی‌های دستور موقت
مرجع صالح
پایان دستور موقت
 

لینک کمکی