فایل رایگان پاورپوینت تابعیت و اصول آن در قانون اساسی

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان پاورپوینت تابعیت و اصول آن در قانون اساسی :

دید کلی :
فایل رایگان پاورپوینت تابعیت و اصول آن در قانون اساسی شامل 25 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان حقوق کاربرد دارد .


توضیحات کامل :

فایل رایگان پاورپوینت تابعیت و اصول آن در قانون اساسی

 

فایل رایگان پاورپوینت تابعیت و اصول آن در قانون اساسی شامل 25 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی, املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان حقوق , علوم سیاسی , بازرگانی و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم , سپس فایل رایگان پاورپوینت تابعیت و اصول آن در قانون اساسی
فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مقدمه

یکی از مطرح‌ترین تقسیم­‌های جغرافیایی اشخاص در دولت‌­ها, تابعیت است. هر دولت, افرادی را که متعلق به کشور خود می‌­داند از بقیه‌ی افراد جدا می­‌کند. به‌عبارت دیگر تابعیت به معنای این است که رابطه‌­ای سیاسی و معنوی میان شخصی معین (تبعه) و دولتی معین (دولت متبوع) وجود داشته باشد. این رابطه, سیاسی است از آنجایی که ناشی از قدرت و حاکمیت دولتی است که فرد را متعلق به کشور خود می­‌داند و به همین دلیل مقررات آن را در ذیل قوانین خود ذکر کرده است؛ همین‌طور این رابطه, معنوی است از آنجایی که مکان سکونت شخص در آن نقشی ندارد و فرد هرجای جهان که باشد, متعلق (تابع) به آن دولت و کشور است.

رابطه­‌ی میان دولت و تبعه, سیاسی است؛ یعنی قراردادی نیست و این دولت است که تصمیم می‌­گیرد چه اشخاصی می­‌توانند تبعه‌ی او باشند. امروزه اشخاص به‌محض متولد شدن تبعه‌ی دولتی خاص محسوب می‌شوند؛ در این مورد کشورها از دو سیستم عمده برای این عمل استفاده می‌کنند: سیستم خون (تابعیت نَسَبی) – سیستم خاک (تابعیت ارضی).

و ...

 

فایل رایگان پاورپوینت تابعیت و اصول آن در قانون اساسی
فهرست مطالب

مقدمه
سیستم خون یا تابعیت نسَبی
سیستم خاک یا تابعیت ارضی
اصول تابعیت
تغییر تابعیت در اثر ازدواج در ایران
پایان

 

عنوان : تابعیت و اصول آن در قانون اساسی

فرمت : پاورپوینت

حجم : 268 کیلوبایت

تعداد صفحات : 25

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

لینک کمکی